Elainerid hammaste jaoks innovatsiooniline meetod hambumuse parandamiseks

Ideaalne naeratus võib mõnikord tunduda saavutamatu eesmärgina – loodus pole kõigile kinkinud ühtlasi ilusaid hambaid. Hambumust võib parandada breketitega, kuid sageli täiskasvanud inimesed ei soovi niisugust meetodit kasutada, pidades seda liiga pikaajaliseks, ebaesteetiliseks ja ebamugavaks. Kliiniku ProSmile spetsialistid aitavad saada kauni naeratuse isegi kõige keerukamate juhtumite korral. Me pakume innovatsioonilist ravimeetodit – hammaste joondamist elaineritega.

Elainerite eripärad

Hambaelainerid on läbipaistvad eemaldatavad kaped, mis on praktiliselt tähelepandamatud ja mida on lihtne kasutada.

Kliiniku ProSmile spetsialistid parandavad hambumust elaineritega AirNivol.

  • Pehmest plastist katted järgivad hammaste vormi ega tundu suus võõrkehana.
  • Materjal, millest kaped on tehtud, on väga tugev, selle painduvus saavutatakse kihi väikese paksuse arvel – 0,75 millimeetrit.
  • Kaped on hüpoallergeensed, need on näidustatud hammaste joondamiseks patsientidele alates 12 aasta vanusest.
  • Kapede vajaliku arvu arvestavad spetsialistid välja nii, et hambad joonduksid vähehaaval ideaalselt ühtlasesse rivvi.
  • Kapet soovitatakse kanda 22 tundi päevas, võtta ära söömise ja hammaste puhastamise ajaks, vahetada aga üks kord 2–4 nädala jooksul, vastavalt spetsialisti soovitusele.

Elaineritega ravimise näidustused ja vastunäidustused

 

Näidustused

Vastunäidustused

Vahed hammaste vahel

Äärmiselt harva – allergiline reaktsioon elainerite materjalile

Hammaste liigne tihedus

Hammaste viltususe rasked vormid

Vale hambumus

Lõualuude oluline nihe

Pöördunud või viltused hambad

Paljude hammaste puudumine

Loetletud näidustuste nimekiri ei ole ammendav. Otsuse elaineritega ravimise võimalikkuse kohta teeb kliiniku ProSmile spetsialist. Optimaalne otsus tehakse individuaalselt sõltuvalt kliinilisest pildist, patsiendi eripärast ja soovidest.

Elainerite kasutamise eelised breketitega võrreldes

  • Esteetilisemad. Erinevalt breketitest pole hammastel olevat läbipaistvat kapet peaaegu üldse näha.
  • Kerge kasutada. Söömise ajaks võetakse elainerid ära ja pannakse spetsiaalsesse konteinerisse, mis on kapedega komplektis. Seejärel piisab, kui loputada kapet vees ja puhastada hambad. Breketitega pole suuõõne hügieen nii hõlbus ja nõuab rohkem aega.
  • Ohutus. Hammaste joondamine elaineritega saavutatakse pehme survega. Kaped ei kahjusta emaili ega traumeeri igemeid.
  • Hambaelainerid kujutavad endast nüüdisaegse meditsiinitehnoloogia saavutust, millest on saanud suurepärane alternatiiv breketitele. Seepärast valivad meie kliiniku patsiendid hammaste joondamiseks aina sagedamini läbipaistvad kaped.

Ravi elaineritega kliinikus ProSmile

1. etapp: konsultatsioon ja jäljendite võtmine

Esimesel vastuvõtul otsustab kliiniku ProSmile spetsialist, kas niisugune ravimeetod sobib patsiendile. Kui hambumuse korrigeerimine elaineritega on võimalik, võtab spetsialist diagnostilised jäljendid ja registreerib hambumuse. Seejärel saadetakse laboratooriumi jäljend ja fotod.

2. etapp: 3D-modelleerimine ja elainerite valmistamine

Seda, kuidas toimub hammaste joondamine elaineritega AirNivol, saab patsient hinnata juba enne ravi algust. 3D-modelleerimine annab võimaluse näha, kuidas hambarida iga uue kapega aina enam joondub kuni vajaliku tulemuseni.

Hambaelainerid prinditakse nüüdisaegset 3D-tehnoloogiat kasutades. Viimasel etapil läbivad kaped kahekordse käsitsitöötluse.

3. etapp. Hambumuse parandamine elaineritega AirNivol

Pärast individuaalse elainerite komplekti valmistamist paigaldab arst esimese komplekti. Patsiendid saavad üksikasjaliku juhendi kapede kasutamiseks, et vahetada neid edaspidi iseseisvalt ja hooldada õigesti.

Hammaste joondamine toimub vähehaaval. Iga uus kape nihutab hambaid etteantud suunas. Arst kontrollib ravi käiku 1–2 korda kuus.

Elainerite hooldus

Kapet on vaja pesta kaks korda päevas hommikul ja õhtul. Võib kasutada nii spetsiaalseid vahendeid, kui tavalist hambapastat. Esimese meetodi puhul piisab, kui lasta kaped 15 minutiks lahusesse ja loputada neid seejärel puhta jaheda veega.

Elainerite hind hammaste joondamiseks

Patsiendid, kellel seisab ees ortodontiline ravi, esitavad tavaliselt kaks peamist küsimust: kui kaua ravi kestab ja kui palju maksavad hambaelainerid? Korrigeerimise hind sõltub patoloogia astmest ja hambumuse parandamise kuluvast ajast. Ravi kestus on reeglina lühem kui breketitega, keskmiselt poole aasta võrra.

P.S. Juhime teie tähelepanu sellele, et kõiki juhtumeid ei saa parandada elaineritega. Mõnede keerulisemate juhtumite puhul nõuab hambumuse parandamine siiski breketite kasutamist. Üksikasjalikumalt kõneleb sellest teile konsultatsioonil meie spetsialist.