Esteetiline hammaste restaureerimine

Viniirid=Laminaadid=Lumineerid?

Enne seda, kui räägime täpsemalt hammaste esteetilisest restaureerimisest, teeme selgeks, mis on siiski erinevus viniiride, laminaatide ja lumineeride vahel. Miks on ühel teenusel mitu erinevat nimetust?

*Viniir – see on spetsiaalselt valmistatud hambakate, paksusega alates 2 mm. See võimaldab korrigeerida hammaste kuju ja värvuse ebakohti. Viniir valmistatakse vastavalt patsiendi hammaste kujule ja värvusele, arvestades erisoove.

*Laminaadid – see on viniiride teine nimetus.

*Lumineerid – on sisuliselt needsamad viniirid/laminaadid, kuid valmistatud USA-s patenteeritud tehnoloogia (Cerinate „Lumineers“) alusel. Reeglina nimetatakse lumineerideks õhemaid katteid, mille paksus on võrreldav silmaläätsega (kuni 0,3 mm). Need on ette nähtud minimaalseks hamba kahjustatud emaili või kontuuri korrigeerimiseks.

Nimetused on erinevad, kuid täidavad üht funktsiooni, taastavad hammaste ilu, kõrvaldavad defektid ja annavad efektse ning isikupärase välimuse.

Milliseid viniire on olemas?

*Portselanist/keraamilised viniirid — neid valmistatakse erilaboratooriumis pärast seda, kui patsiendi hammastest on võetud maksimaalselt täpne jäljend või on skaneeritud ettevalmistatud hambapind. Lõplike viniiride valmimiseni paigaldatakse patsiendile ajutised. Pärast seda, kui lõplikud viniirid on valmis, paigaldatakse need patsiendi hammastele erimaterjali (spetsiaalse tsemendi) abil.

*Komposiitviniirid – valmistatakse komposiitmaterjalist. Nende eeliseks on odavam hind ja kiirem valmistamine. Nagu hambaplommid, muudavad ka need aja jooksul värvust. Samuti on need keraamilistest viniiridest nõrgemad.

Näidustused viniiride paigaldamiseks

 

Reeglina pöörduvad stomatoloogi poole patsiendid, kes soovivad teostada esteetilist restaureerimist järgmiste defektide korral:

 • Mehhaanilisest kahjustuse tõttu murdunud killud

 • Tumenenud email peale närvi eemaldamist

 • Hammaste trauma ja osaline kahjustus

 • Vananenud plommid

 • Suitsetamisest, kohvi / tee, veini tarvitamisest tingitud hambakatt

 • Lumivalge” niinimetatud “ hollywoodiliku” naeratuse loomiseks.

«ProSmile» kliinikus aidatakse teid nende probleemide korral kaasaegsete esteetiliste stomatoloogia meetoditega.

Viniiride eelised ja puudused

Eelised on silmnähtavad ja vastuvaidlematud:

 • Saavutada kiiresti hammaste esteetiline välimus

 • Hamba omaduste täielik imitatsioon

 • Soovi korral — hammaste värvuse muutmine (loomulikust kuni lumivalgeni)

 • Keraamilistel viniiridel — puudub tavahügieeni korral värvuse muutumine aja jooksul

 • Pikk kasutusiga

Hammaste esteetilisel restaureerimisel on ka puudusi, mis tunduvad eeliste kõrval ebaolulised. Portselanist (keraamilistest) viniiridest võivad murduda killud, komposiitviniirid võivad aga pooleks murduda või kihistuda ja värvust muuta. Samas ei teki need iseenesest, selle põhjuseks on mehhaaniline mõju.

Kuid alati on võimalus hammas taas ära parandada.

* Hammast, millele on paigaldatud viniir ei ole võimalik taastada “esialgsel” kujul, kuna restaureerimise käigus eemaldatakse õhuke emailikiht.

Viniiride eelised

Hooldamise lihtsus — need ei vaja erihooldust. Piisab suuõõne hügieeni järgimisest.

Värvuse kestvus — need ei muuda värvust kohvi, tee ja veini tarbimisel.

Kasutamiskindlus — viniirid kinnitatakse hammaste külge väga tugevasti. Te ei pea muretsema selle pärast, et need söömise ajal murduvad või lahti tulevad. Kokkuvõttes jääb teie naeratus alati kauniks.

Universaalsus me soovitame nende paigaldamist väga erinevatel juhtudel, kuna need võimaldavad parandada erinevaid esteetikaprobleeme.

Kuidas toimub paigaldus ja ravi?

Tagamaks teie täieliku mugavuse, on võimalik kõik hammastele uue välimuse andmise toimingud teostada kohaliku tuimestusega.

 1. Esmane konsultatsioon, kus tehakse esimesed jäljendid ja foto. Seejärel modelleerib tehnik arvutis uue naeratuse ja valmistab tulevase naeratuse maketi.

 2. Teise visiidi ajal tehakse tehniku valmistatud hammaste maketi jäljend. Seejärel kantakse see makett kiirkivineva eriplastiku abil patsiendi hammastele. See võimaldab näha patsiendi uut naeratust vahetult tema hammastel juba enne prepareerimist (hammaste lihvimist) ning kontrollida, kas see makett talle sobib. Tehakse vajalikud muudatused, toimub maketi kinnitamine, foto.

 1. Kui kõik rahuldab patsienti, teostatakse hammaste lihvimine minimaalselt emaili kahjustades (vahel ei lihvita hambaid üldse). Seejärel saadetakse tööjäljend või ettevalmistatud hammaste skaneering, ette antud viniiride paksusega, tehnikule laboratooriumi. Patsiendile paigaldatakse ajutised viniirid, seega ei lahku patsient kliinikust lihvitud või tundlike hammastega.

 2. Kui viniirid on valmis, tuleb patsient proovimisele. Kui kõik sobib (kuju, värvus), siis kinnitatakse viniirid püsitsemendiga. Kui on vajadus nende korrigeerimiseks, siis tehakse laboratooriumi jaoks vajalike muudatuste teostamiseks video ja foto. Viniirid paigaldatakse alati alles peale patsiendipoolset kooskõlastamist ja kinnitamist.

Viniire on lihtne paigaldada ja kasutada, need ei vaja keerulist erihooldust ning seetõttu on need väga populaarsed!

Registreeruge konsultatsiooniks.

Meie spetsialistid aitavad saavutada ideaalse tulemuse!

Naeratage kaunilt!

Prosmile hambakliinik